• BiP
  • język migowy
  • ISO

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. 44-300 Wodzisław Śląski, ul. Marklowicka 15

Strona główna/INFORMACJA I PROMOCJA/Kampania o bezpieczeństwie

Kampania o bezpieczeństwie

"Studzienka to nie plac zabaw!"

W związku ze zbliżającym się okresem wakacjnym chcemy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zabaw na świeżym powietrzu. W związku z powyższym Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. rozpoczyna kampanię o bezpieczeństwie pn. "Studzienka to nie plac zabaw!", która ma na celu uświadomienie młodym ludziom, jakie zagrożenia niesie za sobą nieprawidłowe użytkowanie studni kanalizacyjnych. Zachęcamy do odtworzenia poniższego filmu, w którym szczegółowo opisujemy problem.

Jeśli zauważysz studzienkę, która stwarza zagrożenie poprzez nieprawidłowe zabezpieczenie: odsuniętą, uszkodzoną pokrywę lub jej brak - koniecznie zgłoś ten fakt osobie dorosłej, która przekaże sprawę do PWiK. Należy jednak pamiętać o precyzyjnym określeniu miejsca, w którym znajduje się studnia. Pamiętaj studnie kanalizacyjne mogą być zlokalizowane nie tylko w jezdniach i chodnikach, ale także w terenach zielonych!

Straż miejska: 986

Pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne: 32 455 18 40

Przypominamy :

Jeżeli jesteś świadkiem wypadku, w którym ktoś wpadł do studni, w pierwszej kolejności dzwoń na alarmowy numer 112. Pod żadnym pozorem nie wchodź do studni! Zawartość tlenu w studni może być bardzo mała, kilka wdechów powietrza o małej zawartości tlenu powoduje omdlenie. Ponadto w studni mogą znajdować się niebezpieczne gazy powodujące porażenie układu oddechowego a nawet śmierć.

 

Spraw, by wakacje były nie tylko niezapomniane ale i bezpieczne!