PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SPÓŁKA Z O.O.
https://www.pwik-wodzislaw.pl/komunikaty/kampania-edukacyjna-pwik
Drukuj grafikę : tak / nie

Kampania edukacyjna PWiK

 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. zaprasza do udziału w kampanii edukacyjnej.  Razem z mrówką oszczędzajmy wodę i dbajmy o kanalizację! 

 

W związku z trwającą kampanią kierowaną do klas I-III  szkół podstawowych i przedszkoli rozdane zostały kalendarze na 2022 rok pt. "Oszczędzaj wodę! Dbaj o kanalizację" Na zabawnych ilustracjach mrówka udziela cennych porad:

Ponadto mrówka radzi w jaki sposób dbać o kanalizację, by nie ponosić dodatkowych kosztów z tytułu opłat za odprowadzanie ścieków oraz nie dopuścić do niebezpiecznych zatorów i nadmiernego namnażania gryzoni. 

Pamiętajmy, że małe kroki mogą przynieść wielki efekt 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. włącza się w akcję Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego pt. "Toaleta to nie śmietnik" i przypomina, że nieprawidłowe korzystanie z kanalizacji sanitarnej może powodować zatory, skażenie środowiska, namnażanie insektów, szkodników, gryzoni. Ponadto zaburza proces oczyszczania ścieków,  a to generuje dodatkowe koszty ich oczyszczania, które ponoszą klienci.

                                         

 Ulotka "Toaleta to nie śmietnik" w wersji pdf.

 Kalendarze zostały zaprojektowane i wykonane przez firmę TOP Studio, ul. Długa 18, 88-100 Inowrocław.